Srm Logo(1)

Mapa roweru publicznego po konsultacjach

5 lipca br. zakończyły się konsultacje stołeczne dotyczące lokalizacji stacji roweru publicznego jakie powstaną w ramach SYSTEMU ROWERU METROPOLITALNEGO.

W ramach konsultacji mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi mailowo, przez Facebooka na naszą stronę „Tczew – miasto dla rowerów” https://www.facebook.com/mdrtczew oraz osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta.

W dniu wczorajszym, na zakończenie konsultacji, odbył się warsztat z mieszkańcami w ramach co miesięcznego spotkania Zespołu ds. polityki rowerowej. 14 osób podzielonych zostało na dwie grupy, które pracowały nad mapą proponowanych lokalizacji, uwzględniając ww. uwagi jakie wcześniej zgłosili mieszkańcy.

Efekt prac obu grup to większa ilość stacji, a tym samym większa gęstość systemu. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali o 28 lokalizacjach (pierwotnie 22) po 5 rowerów, z wyjątkiem dworca PKP gdzie zostanie ich zlokalizowanych 15. Łącznie w Tczewie planowane jest zlokalizowanie w ramach systemu ok. 150 rowerów.

– Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie biorą udział w konsultacjach społecznych. Mamy nadzieję, że System Roweru Metropolitalnego spełni ich oczekiwania – mówi Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki

Mapę z rozmieszczeniem stacji po konsultacjach może zobaczyć po tym linkiem na naszej stronie www.rower.tczew.pl

Wdrożenie systemu w 14 miejscowościach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk/Gdynia/Sopot planowane jest na jesień 2018 r.

Projekt ,,Budowa Systemu Roweru Metropolitarnego OMG-G-S”  jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (Poddziałanie.9.1.1.) w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.