Badanie

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego w Tczewie

Jeździsz rowerem codziennie czy tylko sporadycznie? Zależy Ci na poprawie warunków jazdy jednośladem w Tczewie? Weź udział w pilotażowym badaniu klimatu rowerowego. Wypełnij ankietę i pomóż ustalić priorytety działań na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem.

Czy Twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia ci radość czy jest raczej źródłem stresów? Przedstawiając swoją opinię na temat korzystania z roweru w Twoim mieście
– przekazujesz osobom kształtującym politykę rowerową i zarządcom ruchu ważną informację zwrotną – opinię eksperta – codziennego użytkownika przestrzeni publicznej.

Badanie klimatu rowerowego jest próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Jest ono realizowane przez Polską  Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) w porozumienia z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF) według metodologii  Fahrradklima – Test. Wyniki badana umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.

Inauguracja pilotażowego badania odbyła się 4 września 2018 roku na parkingu rowerowym przy dworcu kolejowym w Tczewie. W godzinach od 14:00 – 17:00 nasi ankieterzy zbierali opinie mieszkańców. Przez kolejne dwa tygodnie do 18 września ankietę będzie można wypełnić on-line poprzez stronę internetową: www.rowerowyklimat.pl .

Ankieta jest całkowicie anonimowa a jej wypełnienie zajmie nie więcej niż 10 minut. Pozyskane dane zostaną opracowywane i udostępnione publicznie.

Badanie Klimatu Rowerowego realizowane jest przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) i Miasto Tczew w ramach projektu cities.multimodal współfinansowanego z programu Interreg Baltic Sea Region finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej.